Ime Draginje Vlk verovatno su u poslednje vreme naučili i oni koji slušaju vesti samo kao pozadinsku ilustraciju. Ova tridesettrogodišnjakinja, koja je prvog avgusta prvi put sela u poslaničku klupu u Parlamentu, dospela je u centar pažnje jer je našla za shodno da kaže da su joj nebrojene drugarice (!) i daleka rodbina postavljali pitanje, na koji način bi srpski šef države mogao da postane večni vladar ove zemlje.

Teniski trener Bogdan Obradović, koji se nalazi na ovogodišnjoj izbornoj listi Srpske napredne stranke, nekoliko meseci ranije pokrenuo je ovu ideju, on bi uporedo sa ovim likvidirao i parlament i ministarstva. Naravno, opozicioni političari su odmah zavapili da je to neotitoizam i jednopartijski sistem, pa iako situacija nije toliko dramatična, ipak je prilično depresivna. Ono što je rečeno zapravo tačno oslikava suštinu marionetskog sistema šefa srpske države, javnu atmosferu u kojoj živimo i servilnost politički nepismenih od koje se crveni. Netraženo lizanje tabana dvorjana je poput cenzure domaće štampe lojalne režimu i/ili partiji, koja je od naređenja prešla u volontiranje – zbog njih čak i blagosloven političar elementarno dobrim ukusom neprijatno se proteže na prestolu vladara uzdignutog među kulisama demokratije.

Gospođa sa diplomom politikologa (!) nije pogrešila u jednom: šef srpske države je već vladar u zemlji u kojoj demokratske institucije postoje gotovo samo na papiru.

Roža Feher

Draginja Vlk (Foto: starmo.ba)